Friday 29 July 2016

O sociálnej homosexualite

Sociálnou homosexualitou sa vyznačuje veľká časť mužskej populácie, nájdem takých aj medzi svojimi kamarátmi, známymi a kolegami. Prejavuje sa to tak, že muž nepovažuje ženu - myslím tým nielen tú jeho, ale akúkoľvek ženu - za rovnocennú partnerku, pretože je skalopevne presvedčený, že všetko okrem sexu mu aj tak v oveľa atraktívnejšej forme poskytnú jeho kamaráti. Aj tie rozhovory, aj tie vtipy, aj ten futbal a hokej, aj tie výlety, dovolenky či trebárs len to spoločné mlčanie o závažných veciach - všetko je akosi lepšie s kamošmi.

Veľká časť mužov sa cíti dobre a uvoľnene len v mužskej spoločnosti. Neviem, možno je v tom stopa dominantnej matky, ktorá spôsobila, že tak veľa mužov sa v ženskej spoločnosti necíti celkom vo vlastnej koži. A nemusí to byť ani spoločnosť žien, úplne na to stačí jedna žena, ktorá napríklad vojde do kancelárie, kde sedia štyria muži, a všetci štyria sa automaticky začnú štylizovať do nejakej neprirodzenej a afektovanej pózy. Tá je pre jej nositeľa v dlhodobej perspektíve zväčša nekonečne únavná, takže muž sa potrebuje z času na čas zo svojej grimasy zrelaxovať medzi kamarátmi. Tam môže byť konečne sám sebou.
Pojmom "sociálna homosexualita" teda vyjadrujem taký stav mužskej mysle, ktorá svoju pozornosť, obdiv a preferencie trvale orientuje na takzvané mužské hodnoty. Ženu, naopak, vníma ako menejcennú bytosť, ktorá si nezaslúži inú pozornosť ako sexuálne-eroticko-flirtovaciu. To vidíme trebárs aj na tých dovolenkách, ako som už spomínala. Pre veľa mužov je nepredstaviteľné ísť niekam na dovolenku len so svojou ženou alebo partnerkou. Musí sa spoluzorganizovať väčšia výprava, viac mužov (trebárs brat, švagor, kamarát, najlepšie dva-traja apod.) a tým pádom aj viac žien, ale to len preto, že keď sú páni medzi sebou, tak aby si aj ženy mohli vytvoriť svoj vlastný segregovaný krúžok a kotkodákať si v ňom. Navyše majú na krku aj deti, takže napokon to v nejednom prípade vychádza tak, že ženy akoby boli na inej dovolenke ako mužská časť tohto kolektívu. Veď o čom by sa taký muž bavil so svojou ženou dva týždne v kuse v cudzom prostredí, kde by boli odkázaní len sami na seba? Veď oni sa pomaly nemajú o čom baviť ani tu, a nieto ešte niekde v Egypte či pri Jadrane.
Takže aby som to zhrnula: sociálny homosexuál sa čo vždy usiluje stráviť čo najviac času v mužskej spoločnosti, lebo v nej sa nenudí a môže byť sám sebou. To je ako v tom vtipe, o tom, ako muž po svojom orgazme ešte musí dorábať svoju sexuálnu partnerku, no v kútiku duše by pritom už bol najradšej v pivárni v spoločnosti svojich kamarátov.
Na diagnostikovanie sociálnej homosexuality netreba žiadny špeciálny prístroj na meranie zmien erekcie, aký sa používa pri diagnostikovaní v sexuologickej praxi. Možno ju zmerať na obyčajných náramkových hodinkách.

No comments:

Post a Comment